Doğasına sahip çıkmanın bedeli koronadan ölmek mi?

0

Acı ve öfke dolu günler…
Salgında annesini kaybeden Süheyla Doğan sorularımızı yanıtladı:
“Annem bir battaniyenin altında her tarafı kapatılmış bir şekilde yatarken eşyalarını toparlamak zorunda kalmanın dayanılmaz acısını yaşadım… Duyduğum acıyı ve öfkeyi tarif edemem, dava açacağım.”

Süheyla Doğan…

Çanakkale’den Balıkesir’e, Kazdağları’ndan Madra Dağları’na nerde bir doğa talanı var orada, nerde kadına şiddet var, kadın cinayeti var orada.

Süheyla Doğan…

Ekoloji Birliği Eşsözcüsü, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Başkanı, Eşitlik İçin Kadın Platformu, (Edremit) Körfez Bağımsız Kadın Dayanışması aktivisti ve Eskimiyen yazarı…

Kamuoyunun Kazdağları’ndaki doğa talanına karşı verdiği mücadeleden tanıdığı Doğan, geçtiğimiz haftalarda geçirdiği ev kazasında düşüp ayağını kıran annesinin tedavisi ve bakımıyla ilgilenmeye gittiği memleketi Tokat-Erbaa’nın yaylalarında gerçekleştirilmek istenen altın madeni projesine karşı yöre halkına siyanürlü altın madenciliğinin doğaya, insana, tarım ve hayvancılığa vereceği zararları anlatırken koronavirüse yakalanmıştı. Test sonuçlarına göre tüm aile, anne, baba ve iki kardeş kovid olmuşlardı.

Doğan ve annesi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmüşler, anne Hatice Doğan yaşama tutunmayı başaramamıştı.

Eskimeyen.com’da yayınlanan yazının tamamını okumak için linki tıklayınız

https://eskimiyen.com/dogasina-sahip-cikmanin-bedeli-koronadan-olmek-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir