30 Ocak 2022’de Datça Meclisi, salgın koşullarında çevrimiçi olarak toplandı. Zoom üzerinden yapılan meclis toplantımız 19 kişi ile yapıldı. Birlikte belirlenen gündem maddeleri üzerinden faaliyetler sunuldu ve yeni tahdit alanlarına dair tartışmalar yapıldı. Eylül’de yapılan son meclis toplantısında problemli alanlar olarak belirlenen: kıyılar, kargı koyu, datça yat limanı ve taş ocağı ile ilgili tüm itirazların yapıldığı, davaların açıldığı ve suç duyurularının yapıldığı paylaşıldı. Yeni tehdit alanları olarak, deniz suyu arıtma, kıyılardaki yapılaşma ve mesudiyedeki diğer taş ocağı konusunun incelenmesi ve çalışılması önerildi. Yeni görevlendirmelerin de yapıldığı toplantı 3 saat kadar sürdü. Toplantı sonucuna göre, görevlerinden ayrılan çalışma ekiplerindeki eksikleri gidermek üzere MUÇEP gönüllülerinin ekiplerde etkin görev almaları için tekrar duyuruya çıkılması konusunda anlaşıldı…
Mevcut Çalışma Ekipleri:
1- Kent Yapılaşma ÇG; 2- Örgütlenme ÇG; 3- Basın-Yayın ÇG
ve ek olarak 4. bir çalışma grubu daha kuruldu. Bu çalışma grubunun faaliyet alanı özellikle Datça’nın Su ve Taş Problemlerine dönük bir çalışma yapmak olarak belirlendi.
4-Ön Araştırma ve Değerlendirme ÇG

Toplantı öncesi, en son Eylül 2021 sonrası yapılan faaliyetlere ilişkin bir Meclisten Haber Var İnternet Basın Bülteni de yayınlandı ve faaliyetler özetlendi, (Datça Muçep Meclisten Haber Var basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz). Meclis Toplantısına Eşsözcü Renate Ömeroğulları bir sunum hazırladı ve sundu (sunumu buradan indirebilirsiniz). Diğer çalışma grupları: Örgütlenme ve Basın-Yayın Grubunun Faaliyetleri de sunuldu. (Faaliyet Raporları ve toplantı notlarına buradan ulaşabilirsiniz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir