Muğla’nın yüzde 59’u maden sahası olarak ilan edildi mi?

0

CHP’li Erbay Enerji Bakanı’na sordu:  Muğla’nın yüzde 59’u maden sahası olarak ilan edildi mi?

Muğla’nın yüzde 59’unun maden sahası olarak belirlendiği iddialarını dile getiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, “Muğla’da madenler için doğayı, çevreyi ve geleceğimizi daha ne kadar talan edeceksiniz?” diye sordu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde söz alarak Muğla’daki maden sahalarını gündeme getiren Erbay, “Muğla’nın bütün doğal güzellikleri, yer altı ve yerüstü su kaynakları madenlere kurban ediliyor.  Atalarımız bu topraklara yıllar önce yerleştiler, buralarda çeşitli tarım ürünleri ektiler. Ama şimdi bütün doğal yaşam ve tarım arazileri madenler için yok edilmek isteniyor. Biz yatırımlara ve yeraltı zenginliklerimizin çıkarılmasına karşı değiliz. Ancak maden için doğal güzelliklerin yok edilmesini doğru bulmuyoruz.” dedi.

CHP’li Erbay, TEMA Vakfı tarafından hazırlanan ve Muğla’nın yüzde 59’unu maden arama sahası olarak işaretleyen haritayı Bakan Dönmez’e göstererek şunları söyledi;

Haberin devamı: Bodrumaktif   http://www.bodrumaktif.com/muglanin-yuzde-59u-maden-sahasi-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir