Dosya Haber: Müjgan Halis - Yeşil Gazete
2021 yılının hemen başlarındayız. Bundan 50 yıl önce geriye dönüp bakıldığında, herhalde kısa süre önce geride bıraktığımız 2020’den, yeni bir çağın başlangıcı olarak bahsedilecek: Salgınlar çağının. Bu yılı insanlık ailesi olarak yeni bir virüsle tanışarak geçirdik, virüsle ne zaman vedalaşacağımız, daha doğrusu vedalaşıp vedalaşmayacağımız bile belli değil. Covid- 19 ile birlikte hepimizin gündemine doğayla barışmak, doğaya dönmek, şehirlerden kaçmak gibi birçok kavram girdi. Bunları ne kadar başarabildik, ne kadar samimiydik bilinmez ama şurası bir gerçek ki, “doğanın intikamı” olarak görülen bu virüse rağmen, Türkiye’de doğayı tahrip eden girişimler 2020’de de devam etti. Bu tahribatın öne çıktığı yerlerden biri de, ‘turizm cenneti’ diye lanse edilen Muğla oldu. Muğla’da neredeyse her ilçede ve pek çok köyde termik santraller, jeotermaller, madencilik çalışmaları 2020’de hız kesmeden sürdü.
İzleyeceğiniz (isterseniz dinleyeceğiniz) video podcastte Muğla’da doğayı korumak için bir araya gelen Muğla Çevre Platformu’ndan (MUÇEP) Platform Eşsözcüsü Umay Karabaş ve MUÇEP Milas Meclisi Eşsözcüsü Neşe Tuncer ile Muğla’da olup bitenleri konuştuk.

Yeşil Gazete'de (05.01.21) yayınlanan podcastı izlemek için : ==>>                                                 https://www.youtube.com/watch?v=n0TfxIBre7A&feature=emb_title

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir