MUÇEV Muğla’yı yağmalatmak için mi kuruldu?

MUÇEV Muğla’yı Yağmalak İçin mi Kuruldu ?
Özcan Özgür

Bu Yazı 15/072020 tarihli Hamle Gazetesinde yayınlanmıştır.

Muğla’da iki isim kısaltması zaman zaman karıştırılıyor. Biri MUÇEP, biri MUÇEV… Aralarında bir harf farlı var; P-V gibi… Oysa aralarında çok fark var. Biri doğal ve tarihi çevrenin korunması, sürdürülebilirliği yanında “kıyıların halka açılması” mücadelesi verirken, öteki ise doğal ve tarihi çevrenin “ticarileştirilmesi” yanında, kıyıların, günübirlik alanların eş, dost, yandaş “kişilere kiralanmasının” mücadelesini veriyor.

AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek’e göre, Akbük Koyu’nda 20 dönüm orman arazisi MUÇEV’e tahsis edildi. Şimdi herkes merakla MUÇEV’in bu alanı kimin, kimlerin “ticari kullanımına” vereceğini merakla bekliyor.

Bir de MUÇEV kandırıkçı… Herkes MUÇEV’in sonundaki (V) harfinin “vakıf” anlamına geldiğini sanıyor.. MUÇEV “vakıf” filan değil, düpedüz bir ŞİRKET… Ama kuranlar vakıf… MUÇEV, Muğla Valiliği “Muğla’ya Hizmet Vakfı” ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) ortak kuruluşu ve adının açılımı da “Muçev Tur. Tic. Ltd. Şti.” olan bir şirket…

yazının devamı için tıklayınız;
http://hamlegazetesi.com.tr/mucev-mugla-yi-yagmalatmak-icin-mi-kuruldu-?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir