MUÇEP’ten çağrı: “Kömürsüz bir Muğla için”

Muğla Çevre Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen yaşam savunucuları Yatağan Turgut Köyü’nde kömür madenine karşı basın açıklaması gerçekleştirdi

Muğla Yatağan Turgut Köyü’nde yaşam savunucuları bölgelerinde faaliyet gösteren kömür madenine karşı basın açıklaması düzenledi. Muğla Çevre Platformu’nun (MUÇEP) çağrısıyla düzenlenen basın açıklaması sonrası Praksis müzik grubu konser verdi. Maden sahasının yanında yapılan basın açıklamasına  Menteşe Kent Konseyi Başkanı Vehip Keskin, Muğla milletvekilleri Süleyman Girgin ve Burak Erbay da katıldı. Basın açıklaması ve Praksis konseri Küresel İklim Grevi eylemlerinin bir ayağı olarak maden sahasının yanında yapıldı.

MUÇEP adına basın açıklamasını okuyan İstem Akkoyunlu şunları söyledi:

Turgut’tan, bu ölüm çukurunun dibinden bir kez daha sesleniyoruz. Yetkilileri, hem bölge halkımızı yaşadığı ekolojik ve sosyal felaketlerden kurtarmak, hem de küresel boyuttaki iklim kirizinin çözümü için sorumluluk almaya davet ediyoruz; Bu ölüm çukurlarının daha fazla büyümesine izin vermeyin, şu ana kadar açılmış olanları rehabilite edin. Atalarımızdan miras kalan yurdumuzda, doğamızla denge içinde, sağlıklı olarak yaşamak istiyoruz.

Sendika.Org

Kaynak: https://sendika63.org/2019/09/mucepten-cagri-komursuz-bir-mugla-icin-562344/

1 thought on “MUÇEP’ten çağrı: “Kömürsüz bir Muğla için”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir