Küresel İklim Grevi etkinliklerimiz devam ediyor – 23 Eylül’de Yatağan – Turgut’tayız

Muğla Çevre Platformu olarak Küresel İklim Grevi Haftası dolayısı ile Muğla bölgesinde işletilen termik santrallerin ve onlara kömür sağlayan maden sahalarının neden olduğu yerel ve küresel felaketlere dikkat çekmek için düzenlediğimiz etkinliklere devam ediyoruz.

20 Eylül’de Milas’ın İkizköy-Karacahisar-Çamköy köyleri arasında kömür ruhsat alanı içinde kalan ve kesilmek üzere işaretlenen orman alanında idik, köylülerimizin, belediye başkanı ve milletvekillerinin de yoğun katılımıyla Kömürsüz Muğla isteğimizi dile getirdik.

23 Eylül 2019 Pazartesi günü 16.00-19.00 saatleri arasında bundan birkaç yıl önce linyit madeni için yok edilen Yeşilbağcılar köyü ile Turgut köyü arasında, maden çukurunun dibine kadar geldiği zeytinlik alanda, Praksis Müzik Kolektifi (https://praksismuzik.com ) bir konser verecek. Ardından yöre gençleri ve çocuklarının konuşacağı Açık Kürsü olacak ve MUÇEP iklim krizi ve Kömürsüz Muğla taleplerini içeren basın açıklamasını yapacak.

Yer kürenin ortak sorunu kömür ve termik santral belasına ve iklim krizine dikkat çekmek, sesimizi yetkililere daha güçlü duyurmak için tüm Muğlalıları, doğa dostlarını yarın etkinliğimize bekliyoruz. Birlikte daha güçlüyüz.

Saygı ve Sevgilerimizle,

Muğla Çevre Platformu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir