Çevrecilerin doğal yaşam alanlarımızı betona boğan, talan eden, yağmalayan şirketlere ve bunların savunucusu yöneticilere karşı meşru mücadelesini engellemek için talancılar, yağmacılar sınır tanımıyor. Artık çevrecilere haksız rekabet üzerinden büyük rakamlı tazminat davaları açılıyor. Zannediyorlar ki, korkarız, meydanı onlara bırakırız… Yanılıyorlar. MUÇEP, Halime Şaman’a Sinpaş GYO tarafından açılan tazminat talepli haksız rekabet davasında, yaşam savunucularının yanında olduğunu açıklayan bir basın bildirisi yayınladı…
Açtığı davaları engellemek üzere karşı tedbir talep edilen Halime Şaman arkadaşımızın anayasal haklarını kullanması engellenemez; anayasal hakların kullanılmasının engellenmesi talebi ile faillerin hukuktan ne kadar uzak oldukları açıkça görülüyor… Aşağıda basın duyurumuzu paylaşıyoruz…mucep-basınacıklaması-29-11-21

Yaşam Savunucusu Halime Şaman ve Marmarisli Dostlarımız Yalnız Değildir!
Sinpaş GYO ve Kızılbük GYO’nun Marmaris’in en güzel koylarından biri olan Kızılbük’teki otel inşaatı ve devre mülkler, alış-veriş merkezi, villalar, spa, yat limanı yaparak doğayı, ortak yaşam alanlarımızı adeta talan ederek işgal etmesine, yağmalamasına itiraz ediyoruz. Muğla Valiliğinin ÇED gerekli değildir kararını kabul edilemez buluyoruz. Bu kararın ivedilikle iptali zorunludur.
Bileşenlerimizden Marmaris Kent Konseyinin, Marmaris MUÇEP Meclisimizin ve Marmarisli Yurttaşların Eylül başında açmış olduğu davayı destekliyoruz. Şirket tarafından MUÇEP Marmaris Sözcümüz Halime Şaman’a karşı açılan ve tazminat talebi de içeren haksız rekabet davasını ifade özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı sayıyoruz. Bu tür davaların yaşam savunucularının itirazlarını engellemek, mücadelemizin önünü kesmek için yapıldığını biliyoruz.

Haklı davalarında Marmarislilerin yanındayız, birlikteyiz.
30.11.2021 tarihinde saat 15.10’da Çağlayan’da 5. Asliye Ticaret Mahkemesinde Sinpaş’ın haksız tazminat talebine karşı hep birlikte ses çıkarmaya çağırıyoruz.
Yaşam savunucusu Halime Şaman ve Marmarisli dostlarımız yalnız değildir!
MUÇEP – MUĞLA ÇEVRE PLATFORMU 29.11.2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir