Bildiğiniz gibi iktidar tarafından çocuk İstismarcılarına af getirilmeye çalışılıyor. 239 Kadın örgütünün 2016’dan beri bileşeni olduğu TCK 103 Çocuk Cinsel İstismarı Affına Karşı Kadın Platformu hem çocuk istismarı affına hem İstanbul Sözleşmesi’ne saldırılara karşı çeşitli etkinlikler organize etmekte. Yakın zamanda bir imza kampanyası ve zoom basın toplantısı ile kamuoyunda duyarlılık oluşturma ve bilgilendirme çalışmalarına hız verdi. Son olarak da Platform adına Zelal Ayman basın açıklamasıyla tüm Türkiye’de 11 Temmuz Cumartesi günü için eylem çağrısı yaptı. Platform çağrısında

“TCK 103 Kadın Platformu kapsamında 237 Kadın Örgütü olarak sesleniyoruz:Çocuk cinsel istismarı faillerine yönelik af girişimlerinden, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284 şiddet yasasını karalamaktan, Kadınların kazanılmış haklarını tehdit etmekten VAZGEÇİN!” denildi.

Başta İstanbul Kadın örgütleri olmak üzere, Muğla’dan da, Muğla Merkez, Bodrum ve Datça gibi birçok kentten eyleme katılım kararı açıklandı.
Muğla’lı kadınlar 11 Temmuz’da saat 19.00’da Sınırsızlık Meydanında, Bodrum’lu Kadınlar saat 19.00’da Belediye Meydanında ve Datça’lı Kadınlar da yine saat 19:00 da Cumhuriyet Meydanında kadınları bu sese ortak olmaya çağırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir