HDP’den MUÇEV’e tepki: İktidar seçim ile ele geçiremediği sahilleri MUÇEV ile ele geçiriyor, bu kayyım politikasıdır

0

 

HDP Muğla İl Eş Başkanı Fulya Erdoğan bugün yaptığı yazılı basın açıklamasında Antalya’dan Keşan’a kadar olan bölgede MUÇEV’in kıyı, iskele ve halk plajlarının işletme hakkını kendi üzerine geçirdikten sonra ihale, ilan ve duyuru yapmaya ihtiyaç duymadan bu alanları özel işletmelere kiraladığını ve halkın kullanıma açık olan sahiller ve iskele alanları bu şekilde birer rant kaynağına dönüştürdüğünü söyledi.

 

 

MUÇEV İLE BİRLİKTE KAYYIM POLİTİKASININ UYGULAMA ALANI GENİŞLETİLİYOR

Erdoğan açıklamasının devamında “MUÇEV’in geliriyle ne yaptığı ise bilinmiyor. Ya Belediyeler? Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın söylediği üzere, artık “Söz sahibi değiliz, biz sadece sahildeki çöpleri topluyoruz!” MUÇEV’in işletmesine el koyduğu kıyılar muhalefet partilerinin yönetimindeki il ve ilçelerin sınırları içindeki kıyılar. Buna şaşırdık mı? Anlaşılan, çok iyi tanıdığımız bu “kayyım politikası”nın uygulama alanı giderek genişliyor…  MUÇEV ile hem iktidarın seçimle alamadığı belediyelerde ranta el koymak  hem de seçilerek işbaşına gelen belediyelerin çalışmalarına sekte vurulması amaçlanmaktadır” diye konuştu.

 

 

anterhaberde yayinlanan aciklamanin tamamı ;

https://mobil.anterhaber.com/haber/hdp-den-mucev-e-tepki-iktidar-secim-ile-ele-geciremedigi-sahilleri-mucev-ile-ele-geciriyor-bu-kayyim-politikasidir/8298/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir