Bodrum Gündoğan’da Denizi Talan Eden BESA Firmasına Skandal Torpil !!!

Bodrum Gündoğan’da hafriyatı ile denizi dolduran, hakkında açılan dava eden BESA Firması’nın turizm kompleksi projesine, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nün verdiği “olumsuz raporu” ÇED Dosyasında yer almamış. Evrensel.net. haber’den Özer Akdemir’in haberine göre rapor sümen altı edilmiş.

Kaynak:

https://www.evrensel.net/haber/421966/turkbukunde-turizm-kompleksi-projesinde-olumsuz-raporu-sumen-alti-edilmis

Haber: Özer Akdemir

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün, Bodrum Türkbükü Çetili Burnu’nda yapımı süren turizm kompleksi projesi ile ilgili verdiği “olumsuz” görüşün sümen altı edildiği ortaya çıktı.

Bodrum‘un Türkbükü Çetili Burnu’nda yapımı süren turizm kompleksi projesi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü tarafından verilen “olumsuz” görüşün sümen altı edildiği ortaya çıktı. Müdürlük kendilerinden projenin uygulama ve imar planı teklifine ilişkin görüş talep eden Kültür ve Turizm Bakanlığına gönderdiği yanıtta; “Uygun bulunmamaktadır” derken, bu resmi yazı ÇED dosyası içinde yer almadı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün yazısı Kültür ve Turizm Bakanlığının, 7 Eylül 2016 tarihli yazısına yanıt niteliğini taşıyor. Kültür Bakanlığının imar planları ile ilgili görüş istediği Genel Müdürlük yaptığı inceleme sonrasında verdiği yanıtında Besa Marin Turizm İşletmeleri AŞ’ye ait parsellerin bulunduğu alandaki hafriyat çalışmaları sırasında denize izinsiz dökülen molozlarla ilgili idari yaptırım kararlarının uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

BodrumAktif’te yayınlanan yazının tamamı için linki tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir