Atölye BİA’nın 2020 Güz Dönemi Temel Gazetecilik Atölyesi Başladı

0

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Medya ve Halkla İlişkiler Komisyonundan 3 arkadaşımızın da katıldığı Bağımsız İletişim Ağı (BİA)’nın düzenlediği 16-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Temel Gazetecilik Atölyesinin ilk iki oturumu gerçekleştirildi.

İlk gün tanışma seansından sonra Prof.Dr. Sevda Alankuş “Hak odaklı habercilik nedir, nasıl yapılır, örnekleri nelerdir?” konulu sunumda BİANET’in 2000 yılında kuruluşundan itibaren habercilikte dikkat edilmekte olan ilkelerini anlatarak, bunlardan en önemlisinin kendisini bütün ötekileştirilenlere “etik ve politik olarak sorumlu” sayarak ve onlardan yana “taraflanarak” gazetecilik yapması olduğunun altını çizdi.
Daha sonra BİANET Genel Yayın Yönetmeni Nazan Özcan “bianet.org hak odaklı haberciliği nasıl yapıyor” konusunda yine BİA ilkelerini katılımcılara tanıttı.

Haberin tamamı:

https://bianet.org/bianet/bia-egitimleri/234512-hak-odakli-habercilik-ozenli-haberciliktir

Atölye BİA’nın 2020 Güz Dönemi Programı Temel Gazetecilik Atölyesi’nin ikinci gün oturumu bugün “Haber Atölyesi” oturumu ve Esra Arsan’ın “Gazeteciliğe Giriş” sunumuyla devam etti.
Haberin tamamı:

https://m.bianet.org/bianet/bia-egitimleri/234638-yuzyillar-oncesinin-basin-ortamini-yasiyoruz 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir