Marmaris Kent Konseyi ve Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi, Marmaris’te Tabiat Parkı içinde korunan yaşam alanlarını, kıyıyı, denizi tahrip etmekte olan SİNPAŞ Konut ve Otel projesine karşı yıllara sarkmış uzun bir süredir mücadele ediyor. Komitenin yaptığı tespitlere göre Mayıs 15 itibarı ile belediye tarafından duyurulan inşaat yasağına rağmen inşaat son hızıyla sürüyor.  Yasağa rağmen inşaatın sürdüğünü Komite’nin çektiği video’dan da görülüyor. Video’yu başlatmak için lütfen bağlantıya dokunun:  https://www.youtube.com/watch?v=expPqrZBZmo
Komite yaptığı açıklamada, herkesi tüm yaşam savunucularını, 18 Mayıs 2024’de saat 15.00’de İçmeler-Aşıklar Tepesine davet ediyor:

SÖZ BİTTİ!
Sinpaş inşaatı, 15 Mayıs itibarıyla başlayan inşaat yasağına rağmen çatıda, katlarda, kıyı dolgusu olmak üzere tüm alanlarda korkusuzca sürdürülüyor.
Kentin tüm yetkilileri bu hakikati ısrarla görmemezlikten gelmeye, yok saymaya devam ediyor; Sinpaş’ın kanunlara uygun davranmasını sağlayamıyor.
Söz bitmiştir!
Yaşamakta olduğumuz durum bir inşaat projesine karşı verilen doğa hakkı mücadelesinin ötesine geçmiş, vatan toprağının yağmasına karşı müdafaaya dönüşmüştür.
Cumartesi günü (18 Mayıs 2024), saat 15:00’da bütün hak savunucularını yasaların herkese eşit uygulanması ve milli park yağmasının durdurulması için İçmeler/Aşıklar Tepesi’ne davet ediyoruz.

Saygılarımızla…

Marmaris Kent Konseyi –  Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir