MUÇEP’ten Türkiye’ye Tarihi Çağrı: Gelin, Doğamız İçin El Ele, Omuz Omuza Verelim

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) ülke genelinde tüm çevre örgütlerine ve vatandaşlara bir çağrıda bulunarak, “Türkiye’nin doğasını sit alanlarını birlikte koruyalım” dedi.

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) ülke genelinde tüm çevreci kuruluşlara ve vatandaşlara bir çağrıda bulunarak, “Türkiye’nin doğasını sit alanlarını birlikte koruyalım” dedi.

Bilindiği gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü, “sözde canlıların yaşam haklarını korumak, doğal güzelliklerin talan edilmesini õnlemek”  amacıyla 22 bölgede Doğal Sit Alanları Ekolojik Temelli Bilimsel raporları hazırlamıştı.

Bu raporları devlet sırrı gibi saklayan ve kamuoyuna açıklamayan bakanlık, Muğla Çevre Platformu’nun davacı olması üzerine Muğla ile ilgili raporu mahkemeye sunmak zorunda kalmıştı.

Raporu inceleyen MUÇEP gönülleri, “doğayı korumak bir yana asıl amacın kullanmak”  olduğunu belirterek, “ülke genelinde bu gidişata dur denilmezse, sit alanlarını bir bir kaybedeceğiz, doğa parsel parsel ranta açılacak”

Habe4in tamamı için;   https://penceretv.com/guncel/mucepten-turkiyeye-tarihi-cagri-gelin-dogamiz-icin-el-ele-omuz-omuza-verelim-18843h

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir