Datça Yat Limanı İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı – 11.01.2022

Datça Yat Limanı IDK Toplantısında Süleyman Girgin’in Soruları

IDK Toplantısında Datça Azganlı Mevkiinde yapılmakta olan Yat Limanı inşaatına itirazlar

Çevresel Etki Değerlendirme sürecinde bir İnceleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısına örnek olarak sunulan Datça Yat Limanı ile ilgili bu video,  deneyimli izleyecilere göre ders niteliğinde görülmüş ve IDK toplantılarına hazırlananların izlemesi amacıyla yüklenmiştir.
Hazırlık çalışmaları MUÇEP Datça Meclisinde oluşturulan Yapılaşma ve Kent Sorunları Çalışma Grubu tarafından 5 aya yakın bir süre içinde  hem taslak ve hem Asıl ÇED Raporu incelenmiş, çevreye verilen zararlar, inşaata hazırlık ve inşaat sürecindeki hukuksuzluklar ile mühendislik anlamındaki teknik hatalar teker teker çıkartılmış ve raporlanmıştır. Bu rapora göre kurumlara sorular sorularak, itirazlar dillendirilmiştir.
İtirazların öncesinde ve sonrasında gerekli basın-yayın çalışmaları yapılmış, kamuoyu düzenli olarak bilgilendirilmiş ve güçlü bir karşı çıkış örgütlenmiştir.
IDK toplantısında dillendirilen itirazların hukuki olarak suç teşkil edenleri için bir suç duyurusu düzenlenmiş ve savcılığa geniş katılımla suç duyurusunda bulunulmuştur.
Yan taraftaki butonlara dokunmak suretiyle ÇED Raporu ile Datçalıların itirazi raporunu da indirebilirsiniz…

IDK sürecine katkılarından dolayı Muğla Milletvekilimiz Süleyman Girgin ve İzmir Milletvekilimiz Murat Çepni’ye; video çekimi nedeniyle Gazete Solfasol ekibine ve sayın Çepni’nin danışmanı Derya Yılmaz’a; video’yu hazırlayan Selin Önal’a teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir